FAQ
Acum este Dum Apr 28, 2024 8:24 pm



Autor Mesaj
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 7:29 pm
Am facut o descoperire foarte neplacuta...Chiar de la primul episod subtitrarea facuta de mine pentru Hwang Jin Yi a fost plagiata de cineva care si-a asumat toate meritele...Bun...am descarcat subtitrarea cu pricina si am comparat-o cu a mea...SURPRIZA! ...E dentica...Punct cu punct, virgula cu virgula...
Subtitrarea pe care am postat-o eu:
Imagine

Subtitrarea pe care a postat-o aceasta Salmonella:
Imagine
Si a avut nesimtirea sa puna pe doua site-uri...
Imagine

Subtitrarea facuta de mine:
Imagine

Subtitrarea facuta de Salmonella:
Imagine

Uitati-va in primul rand la ora postarilor, si la subtitrari...sunt identice... fiecare virgula, totul... spre exemplu au fost parti unde eu am mai fortat un pic sa imi iasa exprimarea....aici e la fel...Am fost foarte dezamagita de descoperire... cat de hoti pot fi unii...
A adaugat doar o replica in plus la inceput sa-si puna numele ei si acolo...eu am verificat-o pe toata ...si e fix la fel...unde am folosit eu sinonime la cuvinte sa iasa frumos, la fel e si acolo... :cry:
Si cel mai tare ma supara ca e abia primul episod...probabil are de gand sa fure tot serialul...si e atat de nedrept ca cineva sa fure ce a facut altcineva...24 de episoade...sa le ia pur si simplu si sa-si asume drepturile pentru ele... :angry: :cry:

Sa mai mentionez ca si titlul subtitrarii e acelasi? cand descarc filmul, titlul subtitrarii e acelasi ca la mine, desi eu am sters putin din titlul initital deoarece era prea lung... ce sa zic... cam multe dovezi ca e plagiata 100%, nu? pardon...99% ca si-a impanzit ea numele pe acolo :cry:


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 7:49 pm
Dya, din pacate va trebui sa te obisnuiesti cu asemenea chestii. Speram doar ca cei in cauza sa se simta si sa corecteze, ceea ce sincer, nu prea cred sa faca. Daca va citi cine trebuie de acolo de pe site, va stii la ce ma refer. Adminul, cel care are nick diferit in traduceri, se face ca ploua, mai mereu cand e sesizat de vreo neregula la el pe site. Marea problema e ca pe langa ca sunt anuntati de nereguli si furturi, NU IAU ATITUDINE, asa cum fac TOATE site-urile. NU AU BUN SIMT SI NU RESPECTA munca de traducator. RUSINE !!!
Tu continua sa iti faci munca mai departe, si nu te lasa dezamagita de HOTI. Lumea vede, sa stii, ca e munca ta. Asta e important. As zice si ceva de dulce, dar nu merita.


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 7:51 pm
mda...eu le-am trimis un mesaj la contacte si le-am zis ca daca se considera un site corect si de calitate, sa o stearga, deoarece eu am dovezi ca subtitrarea e 100% plagiata... dar stiu ca probabil nu vor lua nici o atitudine :cry:


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 7:53 pm
Nu vor lua Dya, pentru ca le-am scris ei su in nenumarate randuri. Adevarul doare, sunt INVIDIOSI pe noi, si arata asta foarte bine prin miseliile pe care le permit la ei pe site.


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 7:57 pm
exact :coolio: oricum majoritatea care vor subtitrarea la hwang jin yi o iau de aici, pentru ca am mai scris pe contul meu de youtube, pe blogul meu etc. ca am inceput sa traduc, si am pus linku-l de la subtitrari-noi.ro deci majoritatea care vor ,intra aici :biggrin: plus ca la un moment-dat poate va da de banuit si altcuiva ca aici e postata mai repede


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 7:58 pm
Imi place de tine ca esti optimista. :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Sâm Iun 05, 2010 8:01 pm
mersi...oricum ce pot sa fac daca asa sunt oamenii... eu voi continua oricum sa traduc

In schimb, jos palaria pentru cei care au postat subtitrarea pe alte site-uri, dar au pus numele traducatorului si nu numele lor... asa da :clap2: ...macar nu s-au laudat cu munca altcuiva...oricum eu raman cu bucuria ca am facut un lucru bun...


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Lun Iun 07, 2010 8:46 pm
mda...de curiozitate m-am uitat pe site-urile pe care posteaza aceasta salmonella subtitrarile mele dar cu numele ei, si evident ca a pus si episodul 2, fara nici o nesimite, tot cu numele ei... intr-un fel mi-e ciuda sa traduc eu tot serialul, 24 de episoade si sa mi-l fure ea tot si sa isi asume meritele...dar nici n-as vrea sa renunt si sa dezamagesc pe toata lumea... ca evident ca daca nu mai postez eu, nu mai are nici ea ce posta :hahaha: dar n-as vrea sa ii dezamagesc pe cei care urmaresc serialul :confused:

si am observat inca un lucru pe cinesub ala... se dau mari si tari, nu au nici un chat sau mod in care sa comunici cu ei si sa le spui care e problema...si sa o vada si altii!!! degeaba trimitem lor nemultumiri, ca se fac ca ploua... si toate subtitrarile lor sunt luate de aici si la traducator ,,mentinat in subtitrare" , mai putin la Hwang Jin Yi...

Sincer nici nu stiu cum sa reactionez... sa traduc mai multe episoade si sa nu le postez, sa creada ca nu mai traduc si apoi sa le postez pe toate...dar nu cred ca aia de pe cinesub stau cu ochii numai aici, sa vada ca mai postam si sa puan si la ei... :blink: zau daca e normal asa ceva

A si sa mai mentionez ca salmonella a postat pe 2 site-uri? :blink: 25 de persoane au descarcat si de acolo... mai mult ca sigur unii chiar cred ca il traduce salmonella


Sus
Soparla
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Lun Iun 07, 2010 9:02 pm
nu-ti face griji... "ciorditorii" au fost, sunt si vor fi... daca sunt unele persoane ce stiu ca tu traduci acest serial eu zic ca merita sa-l traduci. Poti sa le faci celor ce fura surpriza de a nu mai traduce dar asta nu-i opreste din a fura


Sus
dya_alice
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hwang Jin Yi-VERDICT FURT  |  Scris: Lun Iun 07, 2010 9:09 pm
stiu ca hoti sunt si vor fi, si nu am de gand sa ma opresc din tradus pana nu termin serialul... si stiu ca sunt multe persoane care descarac subtitrarea de aici, si care stiu ca eu traduc... doar ca ma deranjeaza un pic ca...sigur are de gand sa ia toate cele 24 de episoade


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România