Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:01 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Joi Noi 03, 2016 7:47 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
dani67 scrie:
Baţi câmpii, ca întotdeauna, nene avo.


Florin s-a ascuns după pantalonii lui tăticu, în loc să-şi ceară scuze. Prost educat şi rău intenţionat. De teamă că-i refaci nenorocitele de subtitrări, a ajuns lingău la uşa ta. Păcat că şi-a pierdut demnitatea. De el chiar îmi pare rău.

Hai, pa, că poate ai treabă şi te reţin.



Mda, postarea asta denota ceva:
1) Lipsa de bun simt. In general, nu numai fata de mine sau de FlorinA.
Ar fi fost mai civilizat sa-ti ceri scuze. Pentru tot ce ai facut, incepand cu faptul ca m-ai acuzat public de furt cand am indraznit sa-ti retraduc o subtitrare acum cativa ani (atunci ai dat dovada si de prostie), continuand cu stergerea autorilor din textul subtitrarilor noastre si inlocuirea lor cu www.rosa-team (asa cum ti-am explicat si atunci, nu conteaza ca n-ai facut tu asta, s-a intamplat pe site-ul tau!). Nici pana in prezent nu ti-ai cerut scuze.
In loc sa-ti ceri scuze, ce faci?
Afirmi ca ce a facut atos este furt si ca, mai mult, este unul dintre noi, iar cand eu te contrazic scrii ca "bat campii"?
Si pentru asta m-as fi asteptat la scuze. Dar tu nu, continui sa traiesti in lumea ta meschina si rea.
Ce poate sa insemne "Hai, pa, că poate ai treabă şi te reţin."? Exact ceea ce am incercat sa scriu despre tine in aceste randuri. Esti felul asta de om.
Apropo, sa stii ca FlorinA n-a scris niciodata despre tine ca esti prost educata si rea intentionata, asa cum ai facut-o tu.

PS. Apropo de refacut subtitrari, nu-ti mai face griji cu privire la Dr. Strange. Daca nu il reface altcineva, o sa-l refac personal, iar traducerea ta va fi stearsa de pe acest site.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Joi Noi 03, 2016 7:50 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
dani67 scrie:
Baţi câmpii, ca întotdeauna, nene avo.
Florin s-a ascuns după pantalonii lui tăticu, în loc să-şi ceară scuze. Prost educat şi rău intenţionat. De teamă că-i refaci nenorocitele de subtitrări, a ajuns lingău la uşa ta. Păcat că şi-a pierdut demnitatea. De el chiar îmi pare rău.
Hai, pa, că poate ai treabă şi te reţin.


Uite cum sta treaba, "doamna"...imi pare rau ca Avo nu m-a crezut cand i-am zis ca poate "ti-ai schimbat parul, dar naravul, ba". Ai venit aici, dupa ce ai plecat de pe titrari, si l-ai rugat sa va permita sa urcati traducerile voastre aici, ca si noi putem urcam la voi (pe un site inca inexistent) conditia fiind pastrarea creditele intacte. Ati profitat de acest lucru si v-ati facut reclama la site-ul vostru prin subtitrarile puse aici.
Daca vrei sa vorbim de moralitate, tu esti cu doua fete. Cand erai pe titrari faceai pe cei de aici cu ou si otet, apoi ai plecat si ai devenit mata blanda ca sa-ti atingi interesul, iar acum ca ai ajuns sa ai site (prin lucruri parsive si pupaturi pe cei de pe FL ca doar aveai nevoie de trafic) si vi aici si-l certi pe Avo si il faci prost pe Florin care ti-a fost si coleg. Au fost buni cand ti-ai facut interesul, acum nu-s, ca unu iti da peste nas cu adevaruri si altul nu-si mai urca traducerile la tine.
Mie unul, daca as fi in locul tau, mi-ar fi rusine sa deschid gura stiind de unde am plecat si ce am facut ca sa-mi ating scopul.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Joi Noi 03, 2016 9:09 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
bursucel scrie:
Cretinul care se apuca sa copieze de pe un site de filme online o traducere, fara a lasa traducatorul sa decida el cand o urca si pe un site de subtitrari e un dobitoc. Chiar daca lasa creditele traducatorului e un retardat.


Aici vreau sa te contrazic...e un spatiu public unde toata lumea are acces. Poate nici traducatorul dintr-o anumita echipa nu doreste sa ii se urce traducerea pe un alt site si totusi este preluata si pe alte site-uri, chiar sub pretextul expus mai devreme.

bursucel scrie:
Traducatorul respectiv are un contract cu site-ul de filme. Trebuie sa lase traducerea acolo un anumit numar de zile sau de accesari.


In cazul asta vorbim de cu totul altceva...trebuie stiut ca "doamna" in cauza "vinde" traducerile propriului site de filme online. Si totusi, un om intreg la cap nu poate acuza traducatorul ca a incalcat contractul, atata timp cat acesta nu este trecut la uploader si cu atat mai mult ca acesta nu si-a urcat traducerea pe site-ul unde activeaza.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Joi Noi 03, 2016 10:26 pm
Bre, aţi scos nasul pe-afară să vedeţi ce frumos e?

Ha, ştiţi povestea cu durerea din cot/cur de altele? Nu dau doi bănuţi preţioşi pe halucinaţiile voastrea. Mă doare-n pălărie de imaginaţia măriilor voastre.

Îmi place că sunteţi mereu pe bârnă, vă răsuciţi şi vă mai pupaţi niţel funduleţele drăgălaşe... că altul nu o face.

PS: Ferească, numai bazaconii născociţi.

Apropo, scoateţi năsucurile pe-afară, uitaţi-vă la stele. Poate realizaţi cât de micuţi sunteţi .
Dar se simte măreţia cerului înstelat, nu-i aşa? Şi e tare frumos. :happy2:

PS: de ce nu ştergi de pe acum subul meu la Doctor Strange?
:happy2: :happy2: :happy2:


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Vin Noi 04, 2016 10:54 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
dani67 scrie:
Îmi place că sunteţi mereu pe bârnă, vă răsuciţi şi vă mai pupaţi niţel funduleţele drăgălaşe... că altul nu o face.


Imi para rau pentru tine...tocmai ai demonstrat ca ce spuneam mai sus este adevarat. Stii sa jignesti, ceea ce ai facut dintotdeauna cand nu ti-a convenit ceva, cand cineva a atins punctul sensibil.
P.S. Desi aveam de gand sa-ti raspund cu aceeasi moneda, sunt domn si nu ma cobor la nivelul tau, asa ca-ti spun PA, pentru totdeauna.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Sâm Noi 05, 2016 1:57 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Eu n-am mai suportat nesimtirea. Am fost nevoit sa-i sterg contul. Sper ca sunt in asentimentul colegilor mei.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România