Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:20 pm



Autor Mesaj
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mar Noi 01, 2016 6:56 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Acest domn scrie in comentariul acestui film pe subs urmatorul mesaj:
Ghost scrie:
Mda... pacat ca unii muncesc iar alti fura !!! Nu e vorba de distel ci de cel care a urcat pe sub-noi, subtitrarea furata de pe online... pacat...


Intrebarea mea este: ce te deranjaza pe tine, faptul ca a urcat cineva aici primul sau ca nu si-a insusit-o?
Daca este prima varianta, imi pare rau pentru tine, din cate stiu eu odata ai fost bine-venit in aceasta echipa, acum scrii apostrofari la adresa acestei echipe.
Iar daca este a doua varianta, tin sa te anunt ca omu' nu a gresit cu nimic atata timp cat nu si-a insusit-o.
Si daca vrei sa fii tu bunul samaritean, te invit s-o stergi de pe site-ul unde activezi. :coolio:

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mar Noi 01, 2016 7:41 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
dani67 scrie:
Subtitrare furată, ca de obicei: aşa şade bine românului. Bravo!


Furt?! Se poate spune ca este o copie identica! Omu' nu si-a insusit-o.
Daca imi aduc eu aminte, Undergrow poate spune ce inseamna furt, cand ii apareau subtitrarile sub un alt nume.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mar Noi 01, 2016 11:26 pm
Vaaai, m-ai onorat cu un topic. Nu trebuia, zău.

O simplă întrebare am: HÂ?

Edit: am şters comentariul că nu are rost să începem să învârtim cercul aici până plesnim.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 12:01 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Dani, nu mi-ati raspuns la intrebare. Ce va doare pe voi faptul ca a aparut aici subtitrarea ptr prima data sau ca cineva ti-a copiat identic subtitrarea sub numele tau? Ceea ce nu se poate numi furt. Din cate am vazut eu faptul ca a fost preluata si-n alta parte nu a revoltat pe nimeni.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 1:27 am
:biggrin: Hai, pune şi premieră, ca să fie totul ok pentru voi. :biggrin:

Pe bune acum, nu vă dezmiţiţi deloc :biggrin: Tot aşa aţi rămas. Asta mă face să cred că e unul dintre voi. Văd că nea Corvin îl felicită. Deci, încurajaţi hoţia :biggrin:
La mai mare. :yes:


Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 10:39 am
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Ian 28, 2015 3:38 pm
Mesaje: 89

Neconectat
dani, se pare că tu confunzi hoţia cu copy/paste. Ţi-a fost copiată subtitrarea. Şi mie şi lui Florin ni s-a copiat Angry Birds şi n-am făcut atât de mare tam-tam. E frustrant, am fost nevoit să urc varianta noastră, dar aia a fost. Ştii, e ciudat să vorbeşti despre hoţie, când tu însuţi furi suburi de aici şi-ţi pui link-uri pe filelist (vezi Mr. Church). Despre ce vorbim?


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 11:41 am
Undergrow scrie:
Despre ce vorbim?

Despre pierderea esenţei, Under. Despre asta vorbim, dacă nu te-ai prins cumva că eşti pe lângă. :)


Undergrow scrie:
Şi mie şi lui Florin ni s-a copiat Angry Birds şi n-am făcut atât de mare tam-tam


Uiţi mereu cele întâmplate. Bine pentru tine. Îţi creează acea bulă în care stai bine şi visător-romantic. Vezi că timpul e liniar, din păcate, şi pierzi vremea.

PS: întreabă-l pe prietenul meu Florin, el nu are memoria atât de selectivă în a se ridica în slăvi.

PS: întreabă-l şi pe Distel. El are rangul suprem la pus linkuri pe filelist la suburile furate.

PS: şi gata, îmi pierd timpul foarte preţios bălăcindu-mă într-o mocirluţă :)


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 6:37 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
dani67 scrie:
:biggrin: Hai, pune şi premieră, ca să fie totul ok pentru voi. :biggrin:

Pe bune acum, nu vă dezmiţiţi deloc :biggrin: Tot aşa aţi rămas. Asta mă face să cred că e unul dintre voi. Văd că nea Corvin îl felicită. Deci, încurajaţi hoţia :biggrin:
La mai mare. :yes:


Cineva malitios ar pune intrebarea cate tampenii (sau rautati) sunt insirate in aceste cateva cuvinte. Eu nu o fac.
Dar, as avea de facut cateva observatii.
- Nu este furt, oricum ai lua-o. Atat timp cat omul a pastrat creditele intacte, nu avem cum sa vorbim despre furt. Asta ar fi prima si cea mai mare prostiuta.
- Cum adica nu ne dezmintim? Despre ce tot bati campii? Cine te crezi? Ai uitat cand pe site-ul tau se stergeau autorii subtitrari-noi (inclusiv in subtitrarile mele)si se scria in text "www.rosa-team.ro"? Nu afirm ca acum nu mai faceti asta, ci doar ca nu am mai verificat! Sau ai uitat cand ai fost acuzata aici pe site ca ati copiat traducerile lui FlorinA de pe site-urile de filme on-line si le-ati urcat la voi pe site?
- Spui ca atlas ar fi unul dintre noi? O alta mare prostie. Iti mai mentii afirmatia acum ca atlas a transcris si subtitrarea filmului Storks (2016), tradus de Undergrow?
- Referitor la linkuri, mi se pare de prost gust atat ce faceti voi, cat si distel. Ati devenit sclavii Filelist, punand linkuri la ei pe site pentru un mic supliment de trafic! Ti se pare moral sa pui linkuri ca sa castigi cateva zeci de vizitatori pe zi la o subtitrare tradusa de mine? Vedeti-va de site-ul vostru, pastrati o minima decenta si incercati sa nu cresteti pe seama muncii altora. Daca nu stii, iti spun eu ca subtitrari-noi nu pune linkuri pe Filelist. Daca foarte rar, unii traducatori de la noi pun linkuri, o fac doar la traducerile noastre!

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dani67
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 8:41 pm
Baţi câmpii, ca întotdeauna, nene avo.


Florin s-a ascuns după pantalonii lui tăticu, în loc să-şi ceară scuze. Prost educat şi rău intenţionat. De teamă că-i refaci nenorocitele de subtitrări, a ajuns lingău la uşa ta. Păcat că şi-a pierdut demnitatea. De el chiar îmi pare rău.

Hai, pa, că poate ai treabă şi te reţin.


Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Doctor Strange (2016)  |  Scris: Mie Noi 02, 2016 9:14 pm
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Ian 28, 2015 3:38 pm
Mesaje: 89

Neconectat
dani67 scrie:
Despre pierderea esenţei, Under. Despre asta vorbim, dacă nu te-ai prins cumva că eşti pe lângă. :)


Mai ambiguă de atât poţi să fii? Pierderea esenţei? Wachu' talking bout, Willis?


dani67 scrie:

Uiţi mereu cele întâmplate. Bine pentru tine. Îţi creează acea bulă în care stai bine şi visător-romantic. Vezi că timpul e liniar, din păcate, şi pierzi vremea.


Altă replică ce nu are legătură cu subiectul de furt vs. copiat, şi în care speri că te va înţelege cineva. Baftă acelei persoane.

dani67 scrie:

PS: întreabă-l pe prietenul meu Florin, el nu are memoria atât de selectivă în a se ridica în slăvi.


Unde ai văzut tu că m-am ridicat în slăvi. Am dat un exemplu cu Angry Birds.

dani67 scrie:

PS: întreabă-l şi pe Distel. El are rangul suprem la pus linkuri pe filelist la suburile furate.


Cu alte cuvinte: "Şi eu am furat, dar Distel a furat mai mult decât mine."

dani67 scrie:

PS: şi gata, îmi pierd timpul foarte preţios bălăcindu-mă într-o mocirluţă :)


Postul de mai sus (răspunsul dat lui avo) a dovedit limitele tale. Jigneşti un fost coleg de-al tău (prieten, după cum i-ai spus mai sus), într-un mod josnic. Urât din partea ta.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România