Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:46 pm



Autor Mesaj
bucyfall
Mesaj  Subiectul mesajului: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Lun Mai 23, 2016 11:23 pm
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Mie Oct 08, 2014 12:04 am
Mesaje: 52
Locaţie: Bucuresti

Neconectat
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

http://www.imdb.com/title/tt2599716/
In stanga sunt linii din subtitrarea lui Lotus, urcata pe titrari.ro in data de 11-05-2014, in dreapta sunt linii din subtitrarea lui Eugen, urcata pe titrari.ro in data de 10-09-2015 si pe subtitrari-noi.ro in data de 14-12-2015.
Din pacate, si la noi pe site exista opere care poarta semnatura domnului Eugen. Cred ca ar trebui facut ceva in privinta asta :)
P.S.
Voi continua verificarea subtitrarilor urcate de domnul Eugen la noi pe site. Urmeaza seria Winnetou.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Mar Mai 24, 2016 6:01 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Eugene... pai ce-am facut , ma, nene, maaa? :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Mie Mai 25, 2016 9:35 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Aceasta "traducere", chiar daca a fost urcata de autor la noi pe site, a fost stearsa, fiind dovedita ca fiind furata. Rog celelalte site-uri de subtitrari sa faca la fel si sa stearga traducerile plagiate. Plagiatorii nu trebuie incurajati.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
axel
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Mie Mai 25, 2016 11:55 am
Va salut! Vreau doar sa va spun ca ma bucur ( urat, dar asta e) ca simtiti in sfarsit ceea ce am simtit eu in momentul in care acest "traducator" pe nume eugen, m-a plagiat(nu in totalitate) la filmul Ip Man, tradus de mine si Neoh. La fel ca voi am pus dovezi clare, nu doar de traducere, ci si de linii sincronizate identic, care stiti si voi ca sunt aproape imposibil de realizat de acelasi traducator, daramite de doi traducatori diferiti. Daca ar fi dupa mine, traducerile lui ar fi sterse, dar nu e dupa cum vreau eu, asa ca ma consolez cu gandul ca urlati voi si ca lumea va fi atenta pe viitor. Si eu am urlat pe unde l-am prins cu acea subtitrare, insa in zadar, ca de', noi "e" mici si nici n-am fost sustinuti, atunci plagiatorii aveau voie sa-si posteze suburile pentru ca nu i-au plagiat pe "cei mari". Sa auzim de bine, o zi cum o doriti. :biggrin:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Joi Mai 26, 2016 8:50 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Furtul e furt, indiferent de victima. Imi face placere sa cred ca noi nu avem subtitrari furate pe site. "Traducerea" (FURTUL) lui eugen de la Ip Man nu se gaseste la noi pe site. Pacat ca celelalte site-uri de subtitrari nu sterg traducerile furate. Ar trebui sa realizeze ca prin asta ii sustin pe cei care cred ca pot fura.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
sattan
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Joi Mai 26, 2016 11:26 am
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Vin Apr 08, 2016 11:39 pm
Mesaje: 4

Neconectat
La noi s-au sters acele subtitrari. O zi buna! :)

Cred ca la ora cand ai postat erau deja sterse.


Ultima oară modificat de sattan pe Joi Mai 26, 2016 7:48 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Joi Mai 26, 2016 6:22 pm
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Ian 28, 2015 3:38 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Felicitări, bucyfall, pentru că ai demascat plagiatorul. Şi big up pentru subs şi titrări că au luat atitudine şi i-au şters subtitrările.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Police Story: Lockdown (2013)  |  Scris: Vin Mai 27, 2016 10:30 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Da, intr-adevar au fost sterse. Recunosc, este o surpriza placuta pentru mine (nesperata), sa vad un front comun intre principalele site-uri de subtitrari.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România