Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:08 pm



Autor Mesaj
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: That`s My Boy (2012)  |  Scris: Vin Dec 28, 2012 2:40 pm
Chiar nu vezi, Hattrick? În locul tău m-aş duce mai întâi să-mi fac bine temele şi apoi mi-aş permite să am atitudinea unui calendroi. :biggrin:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: That`s My Boy (2012)  |  Scris: Sâm Dec 29, 2012 10:28 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
dani1967 scrie:
Avo, zău că nu era nevoie să jigneşti. Noi încercăm să aflăm de unde ia subtitrările fără autor... problema în asta constă. Sunt convinsă că şi pe ale noastre le găseşte fără stăpân numai că, verificându-le pe site-ul nostru, o fi văzut că nu sunt chiar traduse de vânt.


Nu vad unde este jignirea. Ca am scris "chixtrari.ro"? Ca am scris ca "acolo e sat fara caini"?
Raspunde-mi la 2 intrebari, te rog. De ce DOAR la voi pe site (si pe regie live) apar subtitrarile noastre cu autorii schimbati sau fara autori? De ce pe subs.ro nu se intampla asta?
Problema nu este "sa incercati sa aflati de unde sa iau subtitrarile fara autor", ci sa verificati tot ce se urca la voi pe site, asa cum se intampla pe orice site serios.
In concluzie, ati corectat autorul, atat in subtitrare cat si pe site?

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: That`s My Boy (2012)  |  Scris: Sâm Dec 29, 2012 10:55 am
Păi, nu prea am ce să spun decât să mă scuz. Verificarea subtitrărilor e sarcina mea. Şi cum, pentru mine, filmele americane sunt toate la fel... habar nu am cine le traduce şi de unde provin... îţi imaginezi ce greu îmi este. Mai dă-mi niţel timp şi-ţi promit că voi învăţa şi eu să fac diferenţa. :)
Păi, pe subs.ro Distel verifică tot, iar eu nu mă compar cu el. Are experienţă, ştie unde să caute etc.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: That`s My Boy (2012)  |  Scris: Sâm Dec 29, 2012 11:19 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Uite cum fac eu. Cum vad un film cu autor pe care nu il cunosc, sau fara autor, verific la voi si la subs daca exista traducerea acelui film. Daca exista, cu alt autor, compar cele 2 traduceri. Nu trebuie sa stii engleza ca sa compari 2 traduceri in limba romana.
Verifica subtitrarea de la voi de pe site, cea pe care o reclam, cu cea a lui Al_Mic (cred ca este si la voi pe site). Sunt identice, ce naiba, doar ca la una este sters autorul.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: That`s My Boy (2012)  |  Scris: Sâm Dec 29, 2012 1:40 pm
Văd că a fost ştearsă cea ridicată fără autor şi a rămas cea corectă, dar dacă tot se practică ştergerea creditelor... le-am şters şi eu, că tot erau în subtitrare. :)
Dacă mai vedeţi ceva ce nu e în regulă şi nu apuc să văd şi eu, vă rog să mă anunţaţi. Nu pot fi tot timpul la computer. Mai trebuie să-mi câştig şi existenţa. :)

Sărbători mai mult decât fericite! :)


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România