Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:47 pm



Autor Mesaj
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Vin Mar 09, 2012 7:29 pm
Oare cum e să faci parte din staff-ul unui site de subtitrări care în repetate rânduri a acuzat echipa Subtitrări-Noi că traduce cantitativ, nu calitativ, scoţând subtitrări pe bandă rulantă, la kg, pentru ca mai apoi chiar TU, dle Moderator, să semnezi o subtitrare în care ai copiat cu neruşinare pasaje întregi din subtitrarea realizată de echipa pe care o criticaţi cu atâta vehemenţă!?!? :rolleyes:

În partea stânga este traducerea echipei Subtitrari-Noi, iar în dreapta, furtul comis de SudTeamRomania.


Ataşamente:
furt 2.jpg
furt 2.jpg [ 175.4 KiB | Vizualizat de 18481 ori ]
furt.jpg
furt.jpg [ 176 KiB | Vizualizat de 18481 ori ]
Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Vin Mar 09, 2012 7:39 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Furt fara discutie. "Traducatorului" de pe titrari.ro ar trebui sa i se stearga furtul. Oare chiar n-au nicio jena?

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Vin Mar 09, 2012 8:11 pm
Mda, si noi aparem cu niste chestii banale la ei, si suntem criticati si numiti 'hoti', iar ei copie virgula cu virgula. Si cum naiba sa nu te enervezi cand vezi una ca asta!? Acum stau si ma gandesc si eu, ce raspuns o sa dea? :)))


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Vin Mar 09, 2012 8:19 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Eu n-am vazut niciodata sa fim numiti hoti de titrari. Nici critici n-am prea vazut. Eu cred ca ne admira. De aia ne si fura. Ca preiau absolut tot ce apare la noi in cel mai scurt timp, nu comentez, asta nu e furt. Dar sa te treci autor pe munca altuia...
Raspunsul lor va fi tacerea. Poate eventual vreunul de acolo mai cu bun simt si cu drept de moderator sa-i stearga furtul. Sincer, ma indoiesc insa de asta.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Sâm Mar 10, 2012 12:01 am
Demult echipa lor nu mai e ce a fost. Unii nu fac faţă concurenţei, aşa că clachează :happy2: :bananadance: :bananadance:


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Sâm Mar 10, 2012 4:05 am
Ce sa-i faci, bai3tzash. Asta e. Dar totusi, macar daca era cineva strain care n-avea nicio treaba cu site-ul ala. Dar tu ca moderator, admin sau ce-o mai fi el pe acolo, iti insusesti munca altcuiva, lasa de dorit.


Sus
ionut666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Sâm Mar 10, 2012 2:19 pm
Salutare,

ce ar avea de castigat un traducator cum e STR prin furtul de subtitrari?

- E un traducator cu vechime, asa ca nu mai are nevoie de faima si renume.
- Nu este remunerat in niciun fel, asa ca nu e vorba de bani.
- Trafic pe site, nu e nici asta pentru ca site-ul respectiv are o vechime mult mai mare decat site-ul vostru si e mult mai cunoscut.

Ce ati avea voi de castigat prin furtul subtitrarii?

- Trafic, aveti nevoie de premiere si trafic pentru ca sunteti un site mult mai mic decat sunt celelalte 2 mari site-uri de subtitrari.
- Remuneratie, aveti parte de un fel de remuneratie pentru ca aveti un cont de PAYPAL prin care se fac donatii.

Si as mai putea insira cateva motive, dar nu are rost.

P.S: Si nu aruncati cu dovezi in stanga-dreapta pentru ca totul se poate modifica foarte usor si nu sunt relevante.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Sâm Mar 10, 2012 2:34 pm
Ionuţ, acum ar trebui să înţeleg subtil că ne faci hoţi sau ce ar trebui să înţeleg? :)))
Individul pe care-l aperi tu mai e cunoscut doar printre cei mai bătrâni, căci demult n-a mai scos ceva, aşa că notorietate poate mai are pe forumul lor.
Mi-e greu să cred că a făcut atât de corect titrarea, când acum câteva zile m-am chinuit să văd filmul "One for the money" cu titrarea lui. Dacă era de-a noastră sau a oricărui altcuiva, era din secunda unu semnalată cu "bad", dar aşa, cred că din bun-simţ, colegii nu i-au pus semnul :hahaha:


Sus
ionut666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Tooth Fairy 2 (2012)  |  Scris: Sâm Mar 10, 2012 2:40 pm
bai3tzash scrie:
Ionuţ, acum ar trebui să înţeleg subtil că ne faci hoţi sau ce ar trebui să înţeleg? :)))
Individul pe care-l aperi tu mai e cunoscut doar printre cei mai bătrâni, căci demult n-a mai scos ceva, aşa că notorietate poate mai are pe forumul lor.
Mi-e greu să cred că a făcut atât de corect titrarea, când acum câteva zile m-am chinuit să văd filmul "One for the money" cu titrarea lui. Dacă era de-a noastră sau a oricărui altcuiva, era din secunda unu semnalată cu "bad", dar aşa, cred că din bun-simţ, colegii nu i-au pus semnul :hahaha:


Voi aveti o gramada de motive si beneficii de pe urma furtului. Eu vreau sa vad dovezi concrete, n-am de unde sa stiu ca voi n-ati copiat dupa subtitrarea lor dupa ce au urcat-o pe site.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România