Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:10 pm


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: batman 2022  |  Scris: Vin Apr 22, 2022 3:34 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Zilele trecute a intrat pe chat A_massive de pe titrari cu o reclamatie. I se stersese din textul unei subtitrari la filmul "Ponyo On The Clif" (tradus de baicaf - Subtitrari-noi Team) o linie in care se trecuse sincronizator. Am decis sa trec peste limbajul de golan (i-a spus unui administrator al site-ului nostru ca este supozitoare) si dupa ce am verificat am aflat ca intr-adevar i se stersese acea linie pentru ca si el la randul sau stersese din textul subtitrarii echipa si site-ul traducatorului. I-am propus sa repuna creditele in textul sincronizarii sale (macar echipa), iar eu sa repun linia celui care a sincronizat. I-am mai explicat ca stergerea creditelor este o nesimtire, cu care eu nu sunt de acord, dar suntem nevoiti sa facem asta ca urmare a deciziei site-ului titrari de a ne sterge creditele din urma cu multi ani. Am decis sa trec si peste urmatoarele postari in care ne scria ca suntem nesimtiti si ca ii este scarba de noi (eram intr-o stare Zen) si pentru ca intre timp cei din echipa noastra facusera sincronizarea la respectiva versiune, i-am scris ca sincronizarea lui din care i se stersese linia a fost stearsa de pe site si inlocuita cu sincronizarea facuta de noi si ca urmare, reclamatia domniei sale nu mai are obiect. A continuat sa spuna ca suntem plagiatori de sincronizari (!) :crazy: si alte tampenii asemenea, moment in care cu parere de rau i-am dezactivat contul de la noi de pe site.
Pentru lamurirea domniei sale in legatura cu caracterul celor de pe site-ul unde activeaza, postez acum 2 sincronizari facute de mine care apar pe site-ul titrari nu numai fara echipa si site, ci si fara creditele sincronizatorului. E vorba de sincronizarile pentru 2 versiuni WEB facute de mine la filmul Batman 2022. Respectivii nesimtiti de pe site-ul amintit aveau deja pe site versiunea WEB a traducerii Retail a filmului, asa ca nu pierdeau nimic daca nu urcau si sincronizarile mele, din care au simtit ei nevoia sa stearga creditele.Ca urmare, ORICE sincronizare urcata pe site-ul titrari va fi preluata de noi fara creditele celui care a muncit la sincronizare, pana cand celor de acolo le va veni mintea la cap.

Ataşamente:
nesimtire titrari.jpg
nesimtire titrari.jpg [ 545.67 KiB | Vizualizat de 3073 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România