Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:52 am


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: The Marine 4: Moving Target (2015)  |  Scris: Lun Apr 13, 2015 6:28 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Sincronizarea pentru versiunea bluray a fost furata de titrari.ro. Chiar daca au pastrat in subtitrare mentiunea ca este sincronizata de noi, aici e vorba de un principiu. De a nu urca in repetare. Cu alte cuvinte, ce a facut titrari.ro? A urcat arhiva initiala de la noi de pe site, care cuprindea doar versiunea The.Marine.4.Moving.Target.2015.HDRip.XviD-FAS. La ceva timp dupa ce am facut eu sincronizarea (una relativ dificila), ce s-au gandit ei? "Pai am urcat noi arhiva initiala, dar subtitrari-noi a mai facut o sincronizare, sa o luam de la ei si sa o urcam si pe aia la noi in arhiva!" Disperatilor, daca vreti sincronizari, faceti-le. Pana acum nu s-au luat sincronizari de pe titrari. Sau daca s-au luat, erau in arhiva in momentul in care s-a urcat si la noi. Nu am stat sa pandim, ca titrari.ro, ce sincronizari mai fac vecinii ca sa le luam si pe alea.
Ca urmare, imi mentin rugamintea (facuta in momentul in care mi-au furat sincronizarea la Taken 3) pentru uploaderii nostri : Nu mai munciti sa faceti sincronizari. Urmariti ce sincronizari fac cei de pe titrari si urcati-le si la noi. Poate asa or sa inteleaga si ei cum este cand ti se fura munca.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marine 4: Moving Target (2015)  |  Scris: Mar Apr 14, 2015 7:03 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Prietene, nu e mai bine sa se fure decat sa munceasca!? Noi ne agitam degeaba indiferent de situatie, ei acelasi lucru o sa faca. O sa fure, o sa pandeasca subtitrari, numai ca sa prinda link-urile catre site-ul lor. Ce pot face si ei daca nu mai au echipa!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marine 4: Moving Target (2015)  |  Scris: Mie Apr 22, 2015 5:56 pm
Pana acum un an sau doi erau numai guralivi pe acolo, acum ca s-a cam restrans latul, bate vantul. Nu-i mai vezi pe niciunul sa mai sara in sus. Nu stiu daca sky face asta intentionat sau mai mult de nevoie, fiind administrator pe titrari, banuiesc ca n-are ce face, si pe el pica totul. Incerc sa inteleg situatia asta, dar, totusi, unde-s persoanele alea care aruncau mereu cu noroi in noi? Unde e acea echipa care spunea ca nu mai are nevoie de subtitarile noastre? Ca va fi o placere pentru ei sa ne stearga subtitrarile! Care mereu ne gaseau greselile si le postau la ei pe forum, doar ca sa ne faca reclama proasta. Ca acum, ce sa vezi?! Subtitrarile noastre sunt adaugate la ei pe site cu o foarte mare placere si greselile lor nu se vad. Acele persoane care aratau cu degetul spre noi ar trebui scuipate in fata.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marine 4: Moving Target (2015)  |  Scris: Sâm Apr 25, 2015 6:06 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
I-a scuipat viata. Oricum, trebuie sa recunoastem ca aia vechi, "forumistii" parca nu erau atat de disperati de trafic incat sa ajunga uploaderi pe un anumit tracker sau sa pandeasca ce mai scoatem noi ca sa-si puna linkuri de descarcare subtitrari. Parca nici nu furau atat, traduceri si sincronizari (Tovarasi de pe titrari.ro, se mai aude ceva cu stergerea subtitrarii plagiate de voi de la filmul "Last Vegas"?). Si aia erau penibili, dar astia parca sunt mai disperati.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marine 4: Moving Target (2015)  |  Scris: Dum Apr 26, 2015 7:36 pm
S-au retras aia si au venit altii si mai si. Oricum, titrari nu e departe de Regielive. Cam pe acolo se va ajunge. Sky intr-o buna zi n-o sa mai aiba timpul necesar sau poate se va satura si el, si atunci titrari va ramane un regielive. Stau si ma intreb, oare acum unde le este demnitatea si cauza aia pentru care au "luptat" ei atatia ani? Atunci erau bine mersi pentru ca aveau traducatori, si aveau cine sa traduca pentru site-ul lor. Acum ca s-au dat la fund cam toti ori si-au luat talpasita, c-au vazut care e baiul pe acolo, nu se mai aude nici ps. Au mai ramas 2-3 traducatori care mai traduc cand isi aduc aminte. Este o vorba: "Bine faci, bine gasesti. Rau faci, rau gasesti."


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România