Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:45 pm


Autor Mesaj
FlorinA
Mesaj  Subiectul mesajului: Frozen  |  Scris: Joi Dec 19, 2013 8:26 am
Avocatul31, am rugamintea sa stergi comentariul malitios de la Frozen. Nu ai refacut nimic. Uita-te bine si vezi ca timpii sunt exact cei din subul meu. Au fost pusi manual si mare parte din siturile straine care au preluat subul, au lasat creditele intacte. Acest sub chiar a fost PREMIERA INTERGALACTICA :) Multumesc.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Frozen  |  Scris: Joi Dec 19, 2013 8:26 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
FlorinA, am rugamintea sa nu mai faci afirmatii neadevarate.
Te rog sa studiezi versiunea subtitrarii tale, cu timpi respectivi si versiunea dupa care am tradus eu, subtitrarea in limba engleza de pe subscene.com, realizata de Sorrow (subtitrare realizata dupa script si care are cu aproape 200 de linii mai mult). E vorba de versiunea Frozen.2013.CAM.V2.x264-FooKaS pe care am sincronizat-o eu pentru Frozen.2013.R5.x264-FiCO.
In alta ordine de idei, in virtutea respectului reciproc pe care credeam ca il avem unul fata de celalalt, nu ma asteptam sa scrii "Premiera intergalactica" la subtitrarea ta. Dar ai facut-o, si am perceput mesajul ca atare. M-ai obligat astfel sa raspund. Ce credeai ca o sa se intample cand ai scris "Premiera intergalactica"? Am mai scris, faptul ca snake scrie asta in bataie de joc la adresa site-ului nostru, mi se pare nesimtire si la nesimtire se raspunde cu nesimtire.
Ai urcat peste tot in afara de http://www.subtitrari-noi. Perfect. Fiecare traducator urca unde vrea. Doar ca eram obligat sa o refac. Nu am refacut niciodata traducerile urcate de autori aici pe site. :yes:

PS. O sa sterg comentariul atunci cand o sa-l stergi si tu pe al tau de pe chixtrari.ro.

Ataşamente:
Alta stupizenie.JPG
Alta stupizenie.JPG [ 174.53 KiB | Vizualizat de 20183 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
FlorinA
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Frozen  |  Scris: Vin Dec 20, 2013 8:59 am
Cred ca suntem destul de vechi in bransa ca sa facem afirmatii gratuite. Oricine poate demonstra ( daca are vointa ) ca timpii sunt aceiasi - facuti in premiera de mine. Ia uite ce simplu este... Am luat 100 de linii la intamplare din subul tau. Am luat aceleasi linii din subul meu. Am sincronizat prima si ultima linie si voila... demonstratia e gata. Nu trebuie sa facem comisie - desi se practica - pentru demonstrarea acestui lucru. Referitor la PREMIERA INTERGALACTICA, am avut 2 motive sa scriu acest lucru - 1. subul chiar a fost facut in premiera si 2. reactia la numerosele suburi pe care le faci in urma mea - nu ma refer la blockbustere - ci la acelea care nici macar nu merita efortul ( ex. scurt-metrajul Toy Story ) care avea 100 de descarcari dupa vreo luna. Amandoi stim destul de bine ca, daca te-ar interesa cu adevarat calitatea, ai avea multe premiere de refacut in propria ograda. Dupa cum vezi, nu am nimic personal cu tine. Am folosit si voi folosi, un ton civilizat. Prin atitudinea asta n-ai sa reusesti sa ma convingi sa mai postez pe situl tau. Imi aduc aminte cu placere, de momentele frumoase petrecute impreuna, cand SN era o adevarata echipa... Avocatul 31, Kprice, Zapa, persana, dorula, gambler, shadow, brili, phantom, carina, replicant si multi altii pe care ii rog sa ma scuze daca nu i-am mentionat. Cine a mai ramas din vechea garda ? Care sa fie cauza plecarii lor ? Sunt intrebari la care va trebui gasit un raspuns. Cu speranta ca ne-am spus fiecare oful si ca pe viitor vom incerca - atat cat este posibil - sa nu ne mai sicanam, iti doresc Sarbatori fericite ! Voi sterge comentariul de la Frozen, de pe titrari.
Ataşamente:
Dovada.JPG
Dovada.JPG [ 34.82 KiB | Vizualizat de 20163 ori ]


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Frozen  |  Scris: Vin Dec 20, 2013 10:46 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
1) Inceteaza, te rog, cu tampenia ca ti-as fi furat timpii.

Esti rau voitor, este evident ca nu ai dreptate. Reciteste, te rog, ce am scris.
Sustii ca as fi tradus pe timpii unei subtitrari in engleza care ti-ar fi preluat tie timpii? Nimic mai neadevarat. Am tradus pe o subtitrare in limba engleza care avea cu 200 de linii mai mult decat a ta si cu cu totul alti timpi. Ti-am mai explicat si o sa o mai fac daca o sa fie cazul. Este foarte limpede. Pana si in foto atasat de tine se vede (cu greu) ca sunt cu totul alti timpi.

2) Motivele tale sunt absolut puerile si mincinoase. Vorbesti de "1. subul chiar a fost facut in premiera si 2. reactia la numerosele suburi pe care le faci in urma mea".
Daca erai omul pe care l-am cunoscut, puteai sa te marginesti sa scrii "premiera". Si... la care reactie a mea te referi? Nu am avut nicio reactie cand am tradus si eu acele filme. Am scris ceva la comentariu? Nu mi-am permis (din bun simt) sa fac ceea ce ai facut tu. Doar am retradus. Sper ca nu crezi ca detii monopolul?

3) Sincer, nu imi doresc sa te fac neaparat sa postezi pe subtitrari-noi.ro. Mai ales acum, dupa atacul gratuit la adresa site-ului cu "premiera intergalactica". Dar iti garantez ca o sa incerc sa traduc tot ce o sa traduci si tu.

4) Referitor la intrebarile tale retorice "Cine a mai ramas din vechea garda ? Care sa fie cauza plecarii lor ?" esti din nou rau intentionat, sugerand cumva ca as avea eu vreo vina. Din cate stiu Zapacita, carina, gambler si replicant s-au lasat de tradus, iar tu, dorula si persana ati plecat ca sa va faceti o noua echipa, in urma unei suparari a lui dorula pe Kprice(?!). Este normal ca oamenii sa se lase de tradus. De asemenea, este normal ca traducatorii sa migreze la alte echipe. Asta s-a intamplat si se intampla in toate echipele.
Eu nu mi-am permis sa imi pun intrebarea "De ce te-ai plimbat pe la toate echipele?".

Nu am pretentia sa ma placi, nici macar sa-mi adresezi vreo vorba buna. Am doar pretentia sa ma/ne respecti asa cum si eu/noi te respectam.
Sarbatori fericite !

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Frozen  |  Scris: Vin Dec 20, 2013 11:17 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Nu am inteles si nu o sa inteleg, de ce trebuie sa existe atea discutii in legatura cu nimicuri...de ce atata ura intre cele doua site-uri, pentru ca au de pierdut, chiar au de pierd amandoua.
Exista un proverb: "Cand doi se cearta al treilea castiga"...din pacate din cearta asta castiga alte doua site-uri, unul pe care se traduce ceva o data pe saptamana si altul unde doar se pune, de unde se traduce.
Celor care acceseaza site-urile chiar nu le pasa de traducatori, descarca subtitrarea si pleaca, unii fiind chiar agresivi in limbaj, cand nu li se traduce ceva la cerere sau cand nu exista o subtitrare imediat cum apare un film.
De exemplu, din 20.000 de descarcari de la o subtitrare cate like-uri sunt pentru aceasta? Cred ca in nici o situatie nu se ajunge la 100 de like-uri, ca sa nu zic ca majoritatea fiind de la membrii site-ului...ca sa nu mai vorbesc de multumiri, aproape inexistente.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dorula
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Frozen  |  Scris: Sâm Dec 21, 2013 5:31 pm
Imi permit sa va deranjez ca urmare a faptului ca mi-a fost pomenit numele, desi nu mi-am dorit-o. Kprice are dreptate in ceea ce ma priveste, atat ca uita un mic amanunt si anume acela ca a fost avertizata la momentul respectiv de un tert ca eu m-am apucat deja de acea subtitrare. In fine, nu mai conteaza, nici nu ma asteptam de la ea sa spuna tot adevarul, dar ce-a fost a fost si n-o sa ne impiedicam acum in prag de sarbatori de-o minciunica. Ce mi-a placut mie intotdeauna la echipa voastra, e ca-mi demonstraeaza mereu ca se adevereste - asa cum am mai spus cu mult timp in urma - cantecul "Ceata lui Pitigoi - dai intr-unul tipa doi." FlorinA are un mesaj pentru Avocatul31 si sar imediat in apararea lui, alti doi, care n-au nicio treaba cu subiectul in discutie. In rest, sa auzim numai de bine.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Frozen  |  Scris: Lun Dec 23, 2013 7:30 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Ma bucur sa mai aud de dorula si altfel decat in discutii aprinse in contradictoriu.
Oricare ar fi fost motivul plecarii lui dorula din echipa, eu n-am niciun amestec. Ba, daca imi amintesc bine, l-am si rugat sa nu plece din echipa. La vremea respectiva ma intelegeam foarte bine cu domnia sa.
Oricum, au trecut multi ani de zile de atunci. Deja nu mai conteaza.

In alta ordine de idei, FlorinA m-a acuzat (absolut aiurea) de furtul unei sincronizari a domniei sale. Dorula ma cunoaste, stie ca imi port singur bataliile. :biggrin: Nu vad sa imi luat cineva apararea pe forum aici (cu parere de rau). A intervenit kprice in legatura cu plecarea unor traducatori din echipa, apoi a intervenit agentul, impaciuitor, aducand in discutie ideea ca din cearta noastra beneficiaza unele site-uri. Niciunul dintre ei nu s-a referit vreo clipa la subiectul in discutie.

In concluzie, ma bucur ca ne vizitezi, dorula, si sper s-o faci mai des. Sincer. Sarbatori fericite!

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România