Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:10 pm


Autor Mesaj
BRiLi
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Mar 19, 2011 11:26 pm
Pentru Zsolt_Xpd... Parerea cu gunoiul titrarilor ma gandesc ca ar fi trebuit s-o pastrezi pentru tine. In fine... Puteai sa intri pe forumul nostru si sa sesizezi eroarea, se rezolva fara nicio problema. Ne mai scapa si noua, cei care verificam ce se urca. Am modificat arhiva si te-am trecut ca sincronizator in subtitrare.
Referitor la sincronizat, fiecare e liber sa sincronizeze ce vrea si sa urce unde vrea... Sau cel putin asa ar fi normal.
FlorinA... din cate stiu eu, contul tau a fost retras dupa ce ai urcat o subtitrare plina de jigniri si cuvinte urate la adresa unora sau altora. In legatura cu ce credite ti-au fost tie sterse sau nu, Larra a punctat destul de bine... Se pare ca la noi te deranjeaza problema asta, dar pe site-ul unde activezi tu... nu. Ar trebui sa-i tii o lectie de morala si coechipierului tau, si poate asa lumea ar fi un loc mai bun. Sau tu esti o fire mai individualista? Oricum, nu e normal sa strigi "Hotul!" in timp ce tu tii de sase. O sa incerc sa vad ce credite ti-au fost sterse si o sa le repun.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Mar 19, 2011 11:52 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Felicitari, BRiLi pentru dovada de normalitate.
Perfect de acord ca oricine poate sincroniza ceea ce vrea si urca unde vrea. In acelasi sens, fiecare poate intra numai pe ce forum vrea.
Nu vad insa legatura cu stergerea contului lui FlorinA cu faptul ca Stim Noi Cine il sterge ca autor din subtitrari. Cu toate astea, ma bucur ca o sa il repui ca autor. Crede-ma ca nu ma tavesc nici eu de dragul celor de pe site-ul unde urca FlorinA, ba dimpotriva, insa ei sunt deja recunoscuti pentru lipsa de moralitate, hotii si altele. Indiferent de faptul ca ei sterg autorii din subtitrari, eu personal nu m-as cobori niciodata la nivelul lor. Pot sa stearga cat vor Avocatul31 din subtitrarile realizate de mine, aici pe site vor ramane intotdeauna autorii, chiar daca fac parte din echipa lor, sau chiar subtitrarea va fi realizata chiar de cel care ma sterge ca autor.
Inca o data felicitari pentru atitudinea normala, zic eu, de care dai dovada.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
BRiLi
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Dum Mar 20, 2011 9:48 am
Asa e, fiecare e liber sa intre pe ce forum vrea, dar inainte sa arunce cu jigniri, trebuia sa incerce sa-i explice cuiva situatia, cuiva in masura sa-i repuna creditele. Daca tin bine minte, mi-am mai oferit ajutorul in astfel de situatii chiar in topicul asta. Pe viitor... daca cineva din echipa nu vrea sa intre pe forum, e in regula, poate sa-mi lase PM aici. Problemele astea vor fi intotdeauna rezolvate. :v:


Sus
FlorinA
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Dum Mar 20, 2011 10:35 am
@BRiLi, nu pot decat sa ma bucur ca m-ai "repus" in drepturi, in suburile din care am fost sters. Asta nu face decat sa-mi confirme faptul ca sunt si oameni de nadejde pe acel site. Rugamintea mea este ca, daca tot readucem starea de normalitate, colegii din echipa SubTeam - echipa din care fac si eu parte - sa apara la traducator in dreptul suburilor pe situl vostru. Mentionez ca de o luna de zile, in dreptul traducatorului apare cuvantul - Mentionati. La final, vreau sa-ti multumesc pentru efortul pe care-l faci pentru a readuce starea de normalitate.


Sus
Zsolt_Xpd
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Dum Mar 20, 2011 3:50 pm
Multumesc BRiLi pentru ca m-ai repus ca sincronizator si imi cer scuze daca parerea mea a fost cam dura, iar data viitoare daca mai apar probleme te voi contacta sigur. Oricine poate urca sincronizarile mele oriunde, dar sa lase autorul sincronizarii.


Sus
BRiLi
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mar 23, 2011 6:07 pm
Npc Zsolt, si alta data.
FlorinA... am modificat pe unde am gasit Mentionati la traducator. Daca tot facem eforturi pentru normalitate, poate ar trebui sa-i spui lui AMC sa se lase de prostii si sa nu-i mai stearga numele veveritei... Nu stiu ce probleme au fost intre ei, sau voi, dar nu e "cool". Ma gandesc ca ai un cuvant de spus, atata timp cat echipa voastra duce site-ul ala in spate, pe langa ce se urca din alta parte si ce face Distel. Personal m-as fi bucurat sa va intoarceti pe S-N, decat sa fiti acolo.

Avo... daca alea sunt toate posturile lui Shadow in topicul asta si n-a mai scris altceva care sa fi fost sters, cred ca te-ai grabit putin cu butoanele. :biggrin:
Si vedeti cu Limitless... nu-i frumos. :)


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mar 23, 2011 6:40 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Am sters ultima postare al lui Shadow, in care imi spunea, printre altele, ca sunt un nesimtit, arogant si fatarnic (cred ca am retinut corect). Eu zic ca am avut suficienta rabdare, nu sunt obligat sa suport jignirile nimanui.

Legat de Limitless, asa este, nu este frumos si nici nu-mi place. Am fost insa de acord (decizia nu-mi apartine), gandindu-ma la ce ati facut cu Battle Los Angeles. Nu e frumos. Luzu84 (acum stim cu totii cine este) urca de pe toate siteuri-le. Daca nu ii place sa o stearga, nu sa ii puna semnul ala de subtitrare slaba. E urat sa o iei de pe un site, sa o urci la tine si apoi sa te plangi ca e slaba subtitrarea si sa o arati cu degetul. Putea sa o stearga pur si simplu. Nu mi-am permis vreodata de exemplu sa spun ca e slaba vreo traducere de-a voastra facuta dupa sonor, desi poate unele chiar erau. Inainte sa se grabeasca sa puna semnul ala la subtitrarea baietilor, putea sa se uite la ce s-a tradus la Sanctum, asa, de exemplu...
In concluzie, ca un semn de normalitate, stergeti va rog fie semnul exclamarii, fie subtitrarea Battle Los Angeles de la voi de pe site si vom edita comentariul la noi la Limitless. :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
BRiLi
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mar 23, 2011 7:09 pm
Dude... am scos badul in momentul in care s-a urcat o varianta "corectata"... Nu i-am pus eu bad, dar am intrebat, si se pare ca erau cateva greseli mai grave si cateva linii in engleza, care nu se trageau de la faptul ca a fost tradusa la casca. Bag de seama ca se face cam des apel la normalitate, dar sa scrii ca "subtitrarea e slaba" asa ca sa iei revansa cuiva, e aiurea. Ca parere personala, ma gandesc ca Nahmer are totusi mai multa "experienta" decat Al Mic & Flavius Gomei, sa zicem. Dar ma bucur ca nu ti-a apartinut initiativa... Poate ca ar trebui sa nu-"i" mai lasi sa se tina de prostii. :biggrin:
Ignor chestia cu luzu si Sanctum, n-are rost s-o luam de la capat.
PS : Va pupa BRiLi. :dirol:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mar 23, 2011 9:04 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Nu am zis ca ai pus tu "bad".
Mai mult, recunosc chiar ca subtitrarea e mai slaba. Doar ca e urat gestul pe care l-ati facut.
Din ce am observat, Nahmer este un traducator foarte bun. Subtitrarea are insa greseli, cu siguranta datorate faptului ca a realizat-o dupa sonor. Asta a fost motivul. Cu siguranta ca nu s-ar fi pus insa acel comentariu daca nu ati pus si voi la Battle.
Se face apel la normalitate fiindca se petrec lucruri anormale, draga prietene. In special la voi pe site. Ma bucura insa faptul ca esti tu acolo sa le indrepti. :biggrin:

PS
S-a editat si la noi comentul.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
midnightkiller
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Apr 02, 2011 12:25 pm
dupa parerea mea chestia asta cu furtul sincronizarilor sau a subtitrarilor nu se va termina niciodata. mai nou pot spune si ca subs.ro se ocupa cu asemenea treburi. saptamana asta m-am chinuit sa fac sincronizarile la cateva filme (toata seria Alien, RoboCop si Mortal Kombat) si am uploadat subtitrarile sincronizate pentru anumite versiuni acolo trecand binenteles cum e normal si numele traducatorului (DVDRETAiL). si astazi o surpriza nu prea placuta: toate aceste subtitrari erau atribuite altui user si mai rau, unele din ele erau atribuite altor traducatori. asa ca rusine subs.ro. cei care strigau hotii au inceput sa fie hoti


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România