Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:35 pm


Autor Mesaj
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 12:40 am
Pentru Az :crazy:


Sus
A_massive
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 12:58 pm
Avocatul31 scrie:
(sau este pus de titrari.ro sa aiba in grija acest site si sa urce acolo tot ce apare aici).

Asta este cea mai mare aberatie pe care am citit-o vreodata... Cum poti arunca cu pietre spre un site din cauza unui utilizator si atat (pentru ca pe forumul titrari.ro nu activeaza luzu...)? La fel de simplu pot spune si eu ca ati pus-o pe Alice sa fure traduceri de la titrari sau subs. Cum iti pica?
LE: Pana la urma razboiul nu ar trebui dus cu titrari, pentru ca acolo daca s-a discutat cu un admin pt plagieri s-au luat masuri (drastice). Luzu nu a plagiat pe nimeni si chiar daca a luat o sincronizare (chiar daca era sincronizata de voi) nu cred ca a sters numele sincronizatorului. Si nu vreau sa ii iau apararea, dar fiecare site are cate un "Luzu" asa cum o avet si voi pe Alice.


Sus
A_massive
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 1:24 pm
gioni666 scrie:
Nu te enerva Avo, cand vor considera ca si-au facut noua imagine nu or sa mai accepte suburi de pe alte site-uri.
Spun asta deoarece inainte mi se stergeau constant sincronizarile urcate, daca nu erau traduse de ei.

Si asta iar este o aberatie... sa nu imi spuneti voi mie ca daca vin, spre exemplu la avatar (la care aveti sa zicem 100 de sincronizari) cu sincronizarea 101, dar pe o traducerea de la veveita_bc, nu va disparea de pe subtitrari_noi. E normal ca fiecare site sa isi protejeze traducatorii si sa le dea intietate.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 1:29 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Cred ca unul dintre noi nu stie despre ce vorbeste (ca sa ma exprim elegant). Sau pur si simplu ma insulti, plecand din start de la ideea ca titrari.ro nu are niciun amestec.
Chiar esti atat de naiv sa imi spui ca luzu ala este doar un fan al titrari.ro (asa cum imi spunea in gluma intr-o discutie privata un alt moderator titrari.ro), ca se simte obligat sa urmareasca pe toate site-urile ce se traduce, ca apoi sa urce pe titrari.ro? Ca urmareste apoi si isi face update de arhiva ori de cate ori facem cate o sincronizare? Se simte el dator sa urce tot ce apare, traduceri, sincronizari seriale etc. si pe titrari.ro, ca si acest drag site lui sa beneficieze de ele? Ca atunci cand a amenintat cu stergerea autorilor din subtitrari era doar umila lui opinie?
Imi pare rau ca esti atat de naiv.

De asemenea, vad ca nu intelegi nici subiectul din topic. Problema nu este ca urca subtitrari si le sterge creditele. Nu despre asta este vorba. Ci ca sta la panda si isi face update de arhive cu sincronizarile facute de noi. Este adevarat ca nu ne trecem ca autori ai sincronizarilor. Asta nu inseamna ca titrari.ro nu fura sincronizari. Sunt aceiasi timpi. Din pacate, lipsa de ambitie il determina pe moderatorul titrari.ro care urca subtitrari de pe contul luzu sa faca el sincronizarile. Prefera sa stea la panda aici pe site si sa le ia gata facute.

Referitor la Alice, din nou esti in eroare. Alice nu urca sincronizari. Ea daca urca aici pe site, urca o singura data, nu isi face update de arhiva, nu urmareste ce sincronizari se fac pe alte site-uri (daca se fac). Si, ce este mai important, nu ameninta niciun site cu stergerea autorilor din subtitrare. Daca ar proceda precum moderatorul titrari.ro, luzu, i-as da personal ban IP.
Acum observi vreo diferenta intre Alice si luzu?

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
A_massive
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 1:58 pm
Deci, site-ul chiar nu are niciun amestec... uite daca il gasesti pe forumul titrari.ro, iti promit ca ma iau eu de el personal. Iar cu alice, e o diferenta, ea nu-si poate modifica singura arhivele uploadate (deci nu poate baga sincronizari noi).
Repet, Luzu nu este moderator, este un simplu Utilizator.
Problema mea este ca iti bati joc de 8000 de persoane din cauza unuia care nu face parte din ele :(. Eu cel putin asta vreau sa te fac sa intelegi.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 2:37 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Prietene, pana acum credeam ca nu intelegi. Acum sunt de parere ca te faci ca nu intelegi. Ca si cand un anumit moderator titrari.ro de pe forum, nu ar putea sa isi faca un alt cont pe site (sa spunem luzu) sa urce tot ce apare pe alte siteuri. Existenta unul cont de uploader pe site la voi nu trebuie legata de existenta unui cont pe forum.
Ca luzu este moderator si nu un simplu "utilizator" (apropo, asta este argumentul preferat al celor de la subs) tine de bun simt.
Daca din tot ce am scris tu ai inteles ca "imi bat joc de 8000 de persoane din cauza unuia care nu face parte din ele", nu este vina mea. Admit, de dragul discutiei, ca ma insel. In aceasta ipoteza, nu ar trebui indepartat un asemenea luzu care fura sincronizari (repet, nu ma refer la traduceri urcate o data). Nu considerati ca va face de rusine site-ul?
Raspunsul este simplu. Va convine, sa aveti si voi pe site toate (sau aproape toate) sincronizarile realizate de noi. Va complaceti in rusinea de a fi considerati hoti de sincronizari in repetare, dar in schimb, aveti si voi pe site sincronizarile realizate prin munca noastra. Daca se va sterge contul luzu, fii sigur ca moderatorul respectiv va face un alt cont cu ajutorul caruia sa "transfere" sincronizarile facute de noi la voi pe site.

Revenind la Alice, desigur, nu are acces la panoul de administrare site, nu isi poate face update arhiva. Ar putea insa urca separat la noi pe site ipoteticele sincronizari facute de voi. Face ea asta? Verifica sa vezi ca nu. Asta tine si de bunul simt, pe care, Alice, spre deosebire de moderatorul titrari.ro, il are.

Nu stiu ce ai vrea tu sa ma faci sa inteleg. Eu iti spun ca tu nu intelegi. Crede-ma, am tradus pentru titrari.ro multi ani de zile. Am urcat acolo subtitrari mai multe poate decat vei urca tu vreodata.
Sincronizarile sunt facute de traducatorii nostri, care altfel ar traduce alte filme, in beneficiul adevaratilor utilizatori.
E neplacut sa vezi ca se sta pe site la panda si se reurca arhiva pe titrari.ro imediat cum facem cate o sincronizare.
Trebuie sa fii capabil sa observi diferenta intre a urca o singura data o traducere de pe un alt site, si a urca uneori de 3 sau 4 ori aceeasi arhiva, cu noile sincronizari facute de altii.
Ramai in continuare la naiva idee ca luzu este doar un simplu utilizator. Nu are rost sa ne certam pe tema asta. Moderatorul respectiv de pe titrari ro sa fure in continuare. Poate sa ne stearga si autorii din toate subtitrarile care s-au urcat si/sau se vor urca acolo. Nu ma intereseaza. Cu parere de rau spun din nou ca titrari.ro a decazut moral mult. Cat se poate de mult.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
A_massive
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 3:00 pm
Chiar nu vreau o polemica cu acest site, vreau efectiv sa nu se faca o impresie gresita la adresa titrari.ro, dar simt ca ii bagi in aceiasi oala cu cei de la subs, sau cel putin asta incerci sa faci... Eu unul sunt un simplu traducator, am fost furat si plagiat de subs.ro, cu ei ar trebui sa ai un razboi, nu cu titrari care ti-au luat 10 sincronizari pe cale indirecta. Sincer am inecrcat la un moment dat sa bag 3 traduceri de la voi... toate mi-au fost sterse de pe t.ro., si de la filmele traduse de voi am bagat pe t.ro 2 versiuni pe care voi nu le aveati, la nici 30 de min au aparut si pe s.n... eu nu am mai facut atata taraboi.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 27, 2011 3:06 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Impresia gresita la adresa titrari.ro si-o fac utilizatorii singuri, daca nu si-au facut-o deja.
Nu ii bag in aceiasi oala cu cei de la subs. Titrari.ro fura mai mult ca subs.ro. Nu am observat ca subs sa fure sincronizari in repetare. Subs.ro au sincronizatori, care mai muncesc si ei. Doar titrari au decazut atat de mult incat sa fure tot, fara niciun pic de mandrie.
Si sigur iti garantez ca te inseli. Verifica timpii inainte sa vorbesti, te rog. Ce sincronizari ai facut tu si le-am luat noi? Da-mi exemple (repet, dupa ce compari timpii) altfel nu esti luat in seama. Toate sincronizarile sunt facute de noi, sau sunt urcate de diferiti uploaderi de pe trackere, care le fac singuri.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
BRiLi
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Ian 29, 2011 11:08 pm
S-au facut deja doua pagini... pesemne ca n-am mai trecut de mult pe aici. :biggrin:
Nu stiu ce rost are topicul asta, mai bine ne intrecem in premiere, in calitate... Asa facem si noi ceva constructiv. N-are rost sa ardem gazul de pomana cu discutii inutile. In legatura cu stersul creditelor, fiecare e liber sa spuna ce vrea (aproape orice). Ca moderator, ti-am spus si tie, Avo, de nenumarate ori, si poate am mai spus si altora dar am uitat, ca nu incurajam plagiatul, si ca voi corecta toate creditele sterse. Daca imi scapa ceva, feel free to tell me, si se rezolva.
Spui ca titrari fura mai mult decat subs... Pun pariu ca nici tu nu crezi asta. Nimeni nu fura nimic. Sunt multi sincronizatori acolo care isi fac treaba. Cu siguranta sunt mai multi decat aici, deoarece, si asta o spun din experienta, aici singurul care face sincronizarile esti tu. Daca cineva urca o traducere facuta de voi si face update la arhiva atunci cand apar alte releas-uri, cu sincronizarile voastre, nu mi se pare ceva grav sau aberant. Noi facem sincronizari la "productiile interne". Nici voi nu faceti sincronizari dupa traducerile altora. Si daca e sa fim sinceri, traducatorii ale caror subtitrari se regasesc si la noi (sau in oricare alta parte) nu cred ca au nimic de pierdut, atata timp cat li se va recunoaste meritul.
I say we call it a day ! :biggrin:
Important e sa facem treaba buna si sa incercam sa impiedicam raspandirea subtitrarilor traduse cu picioarele. Si daca e posibil, sa ne si distram in timpul asta. NU SA NE CERTAM ! :boxing:

PS : Miss you guys ! Mai putin de Kprice. Ea ma enerveaza. :biggrin:


Sus
catabeg
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Dum Ian 30, 2011 9:45 am
Un punct de vedere la care subscriu :). Şi dacă e să fiu sincer până la capăt, susţin "furtul" sincronizărilor pentru un motiv cât se poate de simplu: sunt şanse mari ca acestea să conţină şi corecturile de rigoare (după subpack, de ex). Prefer un update de arhivă cu noile sincronizări, care pot implica şi corecturi din partea autorilor, decât resincronizările personale ale unor versiuni depăşite. Sper că aţi înţeles ideea.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România