Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:53 pm


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Feb 26, 2011 8:36 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
La lista sincronizarilor furate de titrari.ro adaug: Copie conforme / Certified Copy (2010).

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Zsolt_Xpd
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mar 16, 2011 2:06 pm
Am facut o sincronizare la Paul.2011.CAM.XviD-JAwS ,am urcat-o primul pe subtitrari-noi.ro iar dupa aproximativ 3 ore era si pe titrari.ro.Am hotarat sa descarc titrarea si sa vad daca este a mea .Am ramas surprins prin faptul ca mi-au sters semnatura dar sincronizarea este aceasi cu cea facuta de mine.Pentru mine titrari.ro a devenit gunoiul titrarilor.


Sus
Shadow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Mar 17, 2011 6:07 pm
Subtitrarea de care vorbesti a fost realizata de doi traducatori de pe siteul pe care-l blamezi. De ce ai facut o sincronizare pentru un sub realizat de alta echipa si ai modificat creditele? Daca te semnezi cu subtitrari-noi team, sincronizeaza traducerile echipei tale. Pe viitor abtine-te de la asemenea comentarii.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Mar 17, 2011 6:19 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Maestre, nu inteleg nimic. Il acuzi pe cel care a facut sincronizarea, in loc sa iei atitudine impotriva furturilor de sincronizari realizate de voi? Poate nu ai inteles situatia. Ati luat o sincronizare realizata de el, l-ati sters din subtitrare unde era trecut ca sincronizator si ati urcat-o la voi. E mai clar asa? Faptul ca il acuzi ca a indraznit sa faca o sincronizare realizata de alta echipa nu are relevanta. Voi ati sters autorul sincronizarii din text.
Referitor la stergerea creditelor, amintesc pentru cei care nu stiu, ca titrari.ro este site-ul care a decis sa ne stearga creditele din subtitrare, dupa care am am scris pe forum ca nu vom repune niciun credit in cazul in care va fi sters (evident ne refeream la site si echipa). Atunci cand voi vedea subtitrari-noi pe titrari, atunci va aparea si titrari.ro in subtitrari la noi pe site.

Pana atunci, cu tot respectul pe care ti-l port, te rog si eu sa te abtii de la asemenea comentarii.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Shadow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Mar 17, 2011 7:12 pm
Profesore, ca de de obicei, te faci ca nu intelegi. Nu ma intereseaza ca numele t.ro sa apara pe subtitrari-noi. La subtitrarile pe care le fac in colaborare cu traducatorii din srt-noi o sa apara numele echipei din care fac parte. La celelate nu ma intereseaza.
On topic: mereu s-a vorbit aici de bun simt. N-ar fi fost de bun-simt ca sincronizatorul vostru sa urce sincronizrea si pe site-ul de unde a descarcat-o? - nu era nevoie... I`m just sayin... - Iar postul lui ar fi fost mult mai interesant daca n-ar fi folosit asemenea cuvinte. Subtitrarea pe care a sincronizat-o, a descarcat-o tocmai de acolo.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Mar 17, 2011 8:56 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Lasand la o parte jignirea la adresa mea, pe care o cataloghez ca intamplatoare si determinata de vreo dispozitie nefericita, uite ce ai scris "De ce ai facut o sincronizare pentru un sub realizat de alta echipa si ai modificat creditele?". Apoi ai continuat "Nu ma intereseaza ca numele t.ro sa apara pe subtitrari-noi.". :crazy:
Sunt convins ca sincronizatorul nostru a descarcat acea subtitrare de pe acest site. Aici si urcat sincronizarea pe care a realizat-o. Mi se pare putin "fortata" (ca sa nu zic altfel) ideea ca sa isi urce sincronizarile pe titrari.ro. Fiecare urca unde doreste, cu atat mai mult cu cat el este din echipa noastra.
Referitor la aprecierea lui cu privire la site-ul pe care traduci, ii apartine exclusiv. Il inteleg insa intr-o oarecare masura. Este neplacut sa muncesti (poate cateva ore) la o sincronizare, apoi sa o vezi pe alt site (un site care pana acum ceva vreme il consideram moral) si sa observi ca a fost stearsa linia in care te-ai trecut sincronizator.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Shadow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Mar 17, 2011 9:32 pm
Nicio o clipa n-am intentionat sa te jignesc. Imi pare rau daca tu asa ai inteles. Pur si simplu, am continuat ceea ce tu ai inceput. "maestre...".
Imi pare si mai rau ca unul dintre `oamenii tai` foloseste cuvinte ofensatoare la adresa altor siteuri, iar tu accepti si incurajezi lucrul asta. Nu-mi permit eu sa-ti dau sfaturi, insa micile rafuieli personale ar trebui pastrate in `bucataria interna`. Nimeni nu-ti vrea raul, tie sau al siteului, ba dimpotriva. Cand am plecat, tu ai fost primul care mi-ai spus ca de-acum o sa fim adversari. Imi pare rau, eu nu vad lucrurile asa. Putem coexista si colboara, insa numai daca si tu vrei lucrul asta. Daca tu vezi `razboaie` peste tot...


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Joi Mar 17, 2011 10:50 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Cred ca este de prisos continuarea acestei discutii. Este evident ca vorbim limbi diferite. Este grav atat ca nu realizezi in ce consta jignirea, cat si faptul ca sugerezi ca eu as fi inceput sa te jignesc.
"Profesore, ca de de obicei, te faci ca nu intelegi". Oricine ar intelege din ce ai scris ca am eu o tactica de a ma preface ca nu inteleg, ca as recurge la nu stiu ce manevre sau ca as devia subiectul, ca imi sta in obisnuinta sa prefac ca nu inteleg pentru nu stiu ce scopuri ascunse.
Daca nu asta ai intentionat, inseamna ca nu ai folosit cuvintele potrivite.

"unul dintre `oamenii tai` foloseste cuvinte ofensatoare la adresa altor siteuri, iar tu accepti si incurajezi lucrul asta"
Aici nu numai ca deviezi grav de la subiectul in discutie, dar este o presupunere de a ta, probabil facuta tot in momentul unei clipe nefericite, asa ca trec si peste asta, de dragul vremurilor trecute.
Daca cineva care sincronizeaza pentru noi si care isi vede munca furata de titrari.ro (site-ul unde traduci) indrazneste sa spuna despre acel site care il fura ca: "Pentru mine titrari.ro a devenit gunoiul titrarilor.", inseamna ca incurajez jignirile? Nicidecum. Acel om, ca multi altii (crede-ma), a realizat cat a decazut titrari.ro. Asa a ales el sa-si exprime nemultumirea pentru faptul ca a fost furat. E mai grav decat furtul propriu-zis? Uite un subiect la care ar trebui sa te gandesti...

Intr-un alt moment nefericit, ai scris: "Nimeni nu-ti vrea raul, tie sau al siteului, ba dimpotriva. Cand am plecat, tu ai fost primul care mi-ai spus ca de-acum o sa fim adversari. Imi pare rau, eu nu vad lucrurile asa. Putem coexista si colboara, insa numai daca si tu vrei lucrul asta. Daca tu vezi `razboaie` peste tot..."
De unde pana unde ai dedus ca eu cred ca imi vrea cineva raul mie sau site-ului? Nici pomeneala de asa ceva. Daca atunci cand ai ales sa pleci din echipa, am spus ca vom fi adversari (eu sincer nu-mi amintesc), nu inseamna ca m-am referit ca vom fi dusmani. Sunt doua cuvinte diferite, pe care te rog sa nu le confunzi. Potivit DEX, "adversar" inseamna "Persoană care aspiră în concurență cu alta în atingerea aceluiași scop; concurent; rival. /<fr. adversaire, lat.".
Deci rival si nicidecum "dusman".
De unde ai dedus tu ca vad razboaie peste tot? Unde vezi tu "mici rafuieli personale care ar trebui pastrate in bucataria interna"? Sunt doua intrebari retorice. Te rog nu mai raspunde.
Sau margineste-te, te rog, la topic.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Vin Mar 18, 2011 9:06 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Pentru jigniri repetate si insistenta in nesimtire, contul userului Shadow a fost sters.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România