Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:48 pm


Autor Mesaj
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Apr 02, 2011 5:32 pm
Stii tu vorba aia. "Ce se naste din pisica tot soarce mananca." Asa ca, nu are rost sa mai comentam!


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Apr 02, 2011 5:50 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
midnightkiller scrie:
Mai nou pot spune si ca subs.ro se ocupa cu asemenea treburi (...) asa ca rusine subs.ro. cei care strigau hotii au inceput sa fie hoti


Fara suparare, dar cred ca esti mai nou. Cei pe care ii acuzi tu, sunt renumiti pentru furt. Atat sincronizari, cat si traduceri. Pur si simplu treceau numele vreunui traducator de la ei pe traducerea facuta de atcineva, fara a schimba nici macar o virgula. Incearca sa te uiti pe acest forum pe la "Verdict: FURT!" :)
Poate ar trebui sa facem un topic separat pentru domniile lor.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Gaby
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mai 18, 2011 12:38 pm
FlorinA scrie:
Larra, putin imi pasa mie cine e inexistentul sau valentin sau mai stiu eu cine. Treaba e simpla... imi luati suburile, imi stergeti creditele si apoi le postati la voi. Cum se poate numi asta ? FURT! Va insusiti munca mea. Am avut un lung sir de replici cu ********_bc si i-am adus la cunostinta acest lucru. Stii care a fost rezultatul? Mi-a sters contul de pe minunatul site plin de hoti, unde mai nou activezi si tu( sa nu intelegi ca te bag in aceeasi oala cu unii din ei - o parte sunt si persoane super).
In concluzie - Avocatul31 are dreptate!!! Situl ala e un site de hoti!!! Am simtit-o pe propria piele.


Tu acuzi, si acumt tu faci la fel FlorinA??? Frumos... :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:


Sus
FlorinA
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Mai 18, 2011 3:14 pm
Tu acuzi, si acumt tu faci la fel FlorinA??? Frumos... :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:[/quote]

Vrei sa fii mai explicit te rog, ca sa pot pricepe si eu despre ce-i vorba?


Sus
Gaby
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 21, 2011 12:49 am
Salutare,

In primul rand, existenta doveziilor au fost pe un alt site cunoscut s.ro (inca mai sunt, exista niste diferente intre ce am urcat pe site aici si pe alte site-uri si sincronizarile de pe s.ro). Dupa 5 ore de sincronizat... si urcate pe s-n.ro si pe alte site-uri, dar fara s.ro... dupa o zi apar si pe acest site... unde la uploader, era trecut FlorinA, iar in locul numelui meu, era o mare reclama la site... culmea sincronizarea si corecturiile facute de mine... erau acolo... timpii sincronizarii...
Din pacate pana in ziua respectiva NU am avut cont pe site-ul respectiv, cand am facut cont si am dat msj, shout-uri pe forum... catre moderatori si admini sa corecteze aceasta "eroare", si am primit un mare NIMIC :confused: :confused: . Nu e prima sincronizare facuta d mine, care apare pe acel site... si era "numele ... altcuiva", dar asta numai conteaza.
Undeva dupa-amiaza... multumita colegei lui FlorinA, BlackAmber... am vb cu ea si mi-a explicat ca pe site-ul respectiv, oricine dintre persoanele cu acces la uplodat sub-uri pe site... o poate face, iar numele primului uploader ramane acolo :confused: :confused: ...
Tot ea a fost cea care a facut modificariile de rigoare... si tin sa-i multumesc...pe aceasta cale, sa imi cer scuze si fata de FlorinA pentru ca pana la s.ro, nu am mai intalnit un site cu o asemenea politica...
M-am ofticat ca am stat pana la 3 noptea ca sa fac aceste sincronizari si apare aceasta situatie.
Mii de scuze fata de FlorinA, l-am acuzat degeaba... se pare ca altcineva a fost
"dragut, sa munceasca 5 ore la sincronizari..." :crazy: :crazy:
Ps: Dovada, Kprice... se gaseste in arhive... chiar daca in momentul de fata, e doar ultima linie din sub, care pe aici pe site se gaseste exact cum am uplodat, si pe
site-ul respectiv e modificata... dar numai conteaza... traim in Romania... si asta e... :happy2: :happy2: :happy2:


Ataşamente:
Gardienii destinului vers. s-n.ro.zip [68.04 KiB]
Descărcat de 1112 ori
Gardienii destinului vers. s.ro.zip [67.81 KiB]
Descărcat de 1093 ori
Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mar Sep 20, 2011 10:54 pm
" Mânãrie" sau munca cinstita?

In seara asta am facut sincronizare la filmul Good Neighbors 2010 versiunea BDRip XviD-DASH. La cateva ore a aparut si varianta BluRay- OEM si odata cu ea a aparut si sincronizarea pe titrari.ro, dar comparand cele doua sincronizari, nu am putut sa nu observ mici banuieli de furt, sa zicem. Sa vedem si dovada:

Sinc. facuta de mine:

504
00:40:33,718 --> 00:40:35,678
- Acesta e Jean Marc.
- Bunã.

505
00:40:35,762 --> 00:40:37,848
- Încântat.
- Încântat.

506
00:40:40,392 --> 00:40:43,102
- Cine vrea o bãuturã?
- Eu.

507
00:40:43,519 --> 00:40:45,104
Vrei sã bei din asta?

508
00:40:45,187 --> 00:40:47,690
- Nu, o vodcã.
- O bãuturã adevãratã?

509
00:40:47,773 --> 00:40:49,692
- Da.
- Bine, s-a fãcut atunci.

510
00:40:54,821 --> 00:40:56,406
- Deci, tu...
- Tu...

Si sinc. facuta de dracusorr:

504
00:40:33,762 --> 00:40:35,681
- Acesta e Jean Marc.
- Bunã.

505
00:40:35,764 --> 00:40:37,850
- Încântat.
- Încântat.

506
00:40:40,394 --> 00:40:43,105
- Cine vrea o bãuturã?
- Eu.

507
00:40:43,522 --> 00:40:45,107
Vrei sã bei din asta?

508
00:40:45,190 --> 00:40:47,693
- Nu, o vodcã.
- O bãuturã adevãratã?

509
00:40:47,776 --> 00:40:49,695
- Da.
- Bine, s-a fãcut atunci.

510
00:40:54,867 --> 00:40:56,451
- Deci, tu...
- Tu...

P.S. Chestia cu " Mânãrie" am furat-o de la gioni666. NU vreau sa acuz pe nimeni cu nimic, dar vreau sa fiu lamurit in privinta asta.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Sep 21, 2011 1:13 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Eu vad ca sunt timpi diferiti. E adevarat, foarte apropiati, dar nu identici.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Feb 15, 2012 11:44 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Recent mi s-a atras atentia ca pe un anumit site, odata renumit pentru moralitatea sa si pentru oamenii inteligenti care activau acolo, suntem acuzati de furt de sincronizari. Ba chiar se pun si print-screen-uri.

Ataşamente:
1.jpg
1.jpg [ 111.88 KiB | Vizualizat de 17842 ori ]


Ataşamente:
5.jpg
5.jpg [ 107.44 KiB | Vizualizat de 17842 ori ]


Eu personal am facut sincronizarile la 3 versiuni R5. Apoi Gaby din echipa a urcat o versiune pe care a completat-o. Al_Mic a refacut acea traducere, lucrand probabil pe versiunea lui Gaby. Mi se pare de domeniul absurdului (da, titrari.ro, sunteti absurzi) sa se reclame furtul unei sincronizari, cand chiar din imagini se vede diferenta de linii adaugate cu ocazia completarii.
Prin absurd, chiar in ipoteza in care din vreo eroare apare la noi pe site o sincronizare facuta de titrari, asa cum scriam (la pagina 3 a aceluiasi topic), trebuie facuta diferenta intre furtul de sincronizari si traduceri in mod constant practicat de titrari.ro si urcarea de catre un user a vreunei sincronizari realizata de alt site.
Cu alte cuvinte, intr-un limbaj mai simplu ca sa inteleaga si cei de acolo, este posibil sa mai scape si vreo sincronizare realizata de alt site. Subiectul topicului se refera la "furt in mod constant".
Ma bucur ca cei de acolo au cativa sincronizatori, dar se urca ( a se citi "fura") in continuare sincronizari realizate de noi. As indrazni sa spun "in mod constant". Sunt dispus sa dau zeci de exemple in cazul in care voi fi contrazis.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Vin Dec 21, 2012 7:15 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Versiunile pentru Frankenweenie (2012).DVDRip.XviD-COCAIN si Frankenweenie (2012).BluRay.x264-SPARKS sunt furate de pe acest site. Ii rog sa isi faca singuri sincronizarile, sa nu mai fure de pe alte site-uri.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România