Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:38 pm


Autor Mesaj
Azrael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Mie Dec 08, 2010 11:23 pm
Ma bucur ca Delfin71nu e listat! Singurul care face scriptuir pentru 3 randuri.... adicatelea, pune mai multe cuvinte.

P.S. La doo randuri citesc retardatii cu dejtu' pe ecranu' telului. Asta ca sa nu se confunde profesionistii intre ei.

P.S.2 Ma bucur ca sunt cenzurat pe "chat" si nu pot trimite mesaje acolo.


Sus
SorinIonescu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Vin Dec 17, 2010 5:04 pm
Hm, personal vă felicit pe majoritatea dintre voi pentru munca depusă. Nu pe toţi pentru ca unii încă suferiţi (şi probabil e boala incurabilă) de eterna greşeală "ii" în loc de "i" şi vice versa. Dar în special îi felicit pe marvasmar şi Azael. Marvasmar s-a descurcat de minune cu Chase, iar Azael de asemenea cu Supernatural.


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Vin Dec 17, 2010 5:37 pm
:bow: In sfarsit, ceva de bine despre supernatural! Multumesc :yes:


Sus
ForsakeN
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Vin Dec 17, 2010 9:22 pm
SorinIonescu scrie:
Hm, personal vă felicit pe majoritatea dintre voi pentru munca depusă. Nu pe toţi pentru ca unii încă suferiţi (şi probabil e boala incurabilă) de eterna greşeală "ii" în loc de "i" şi vice versa.


Sunt de acord cu tine aici. Aceasta greseala o regasesc in marea majoritate a subtitrarilor, indiferent ca e vorba de traducatori noi sau vechi.
Dar la partea cu „vice versa” m-ai pierdut... si nu mai sunt sigur ca ceea ce ti se pare tie gresit, chiar este asa sau „vice versa”. :smartass:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Sâm Dec 18, 2010 12:10 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Care ar fi aia din echipa care sufera de "eterna greşeală "ii" în loc de "i" şi vice versa"? Eu nu am intalnit in nicio subtitrare a echipei. Nu zic, or fi si asemenea erori (desi ma indoiesc), insa nu la unii din echipa. In cel mai rau caz o fi vreo greseala izolata.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
SorinIonescu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Sâm Dec 18, 2010 9:25 am
ForsakeN scrie:
Sunt de acord cu tine aici. Aceasta greseala o regasesc in marea majoritate a subtitrarilor, indiferent ca e vorba de traducatori noi sau vechi.
Dar la partea cu „vice versa” m-ai pierdut... si nu mai sunt sigur ca ceea ce ti se pare tie gresit, chiar este asa sau „vice versa”. :smartass:


"ii" în loc de "i" şi "i" în loc de "ii" :)

@Avocatul31: doar un exemplu. Domnisoara (sau ce-o fi) care traduce "Glee". Dar greşeala asta o văd la tot pasul, nu doar la ea. Dar n-o considera ca şi ofensă, ci doar o mică paranteză. Cum ziceam mai sus, de felicitat, pe toţi îi felicit, dar cum îţi imaginezi şi tu, nu doar laudele sunt constructive, ci şi atenţionările.

Noroc.


Sus
marvasmar
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 12:51 am
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Lun Iul 05, 2010 8:04 pm
Mesaje: 284
Locaţie: Buzau

Neconectat
Uau! Am si eu un vot. E ceva :bow:

_________________
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery


Sus
marvasmar
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 12:53 am
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Lun Iul 05, 2010 8:04 pm
Mesaje: 284
Locaţie: Buzau

Neconectat
Apropo, Azael. Despre Supernatural numai de bine.

_________________
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 12:55 am
Numai de bine sper si eu :yes: .

Cu toate ca pauza de o luna e binevenita :sneaky:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România