Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 6:17 pm


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 10:47 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
SorinIonescu scrie:
@Avocatul31: doar un exemplu. Domnisoara (sau ce-o fi) care traduce "Glee". Dar greşeala asta o văd la tot pasul, nu doar la ea. Dar n-o considera ca şi ofensă, ci doar o mică paranteză. Cum ziceam mai sus, de felicitat, pe toţi îi felicit, dar cum îţi imaginezi şi tu, nu doar laudele sunt constructive, ci şi atenţionările.
Noroc.



Domnisoara care traduce Glee nu face parte din echipa Subtitrari-noi Team. O mica eventuala greseala a sa nu cred te poate face sa spui ceva despre "unii de pe acest site". Referitor la Glee, ea macar, spre deosebire de tine, traduce si cantecele din fiecare episod. Daca in prezent traducerile tale contin si traducerea cantecelor, este ca le-am tradus eu, pentru ca am considerat ca o traducere buna merita sa fie completa. :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
ForsakeN
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 2:39 pm
SorinIonescu scrie:
"ii" în loc de "i" şi "i" în loc de "ii" :)


Multumesc pentru lamuriri. Chiar nu stiam ce inseamna vice si cu versa. :crazy: :crazy:
Credeam ca e vreun cuplu de atacanti pe care vrea Jiji sa-i aduca la Steaua. :cucu: :blush:


Sus
BCHMan
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 4:28 pm
Deveniţi off topic.

PS: Steaua ştie cel mai bine ce înseamnă vice versa. A se vedea cazul lui Bănel din meciul cu Real. :hahaha:


Sus
ForsakeN
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 5:36 pm
Ei, lasa, ca nici cu CFR nu mi-e frica. :hahaha: :hahaha:

Cat despre offtopic, sa stearga moderatorii acele mesaje. :biggrin: :biggrin:


Sus
SorinIonescu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Dum Dec 19, 2010 8:47 pm
Avocatul31 scrie:
Domnisoara care traduce Glee nu face parte din echipa Subtitrari-noi Team. O mica eventuala greseala a sa nu cred te poate face sa spui ceva despre "unii de pe acest site". Referitor la Glee, ea macar, spre deosebire de tine, traduce si cantecele din fiecare episod. Daca in prezent traducerile tale contin si traducerea cantecelor, este ca le-am tradus eu, pentru ca am considerat ca o traducere buna merita sa fie completa. :)


Hm, n-am înţeles de ce te-ai zburlit aşa fără motiv. Aşa, şi cântecele sunt ca şi numele proprii, dacă înţelegi ce vreau să spun, de aceea nu le traduc. Şi hai să fim serioşi, o traducere marca Miranda nuştiu cum e ca o conversaţie de pe messenger între copilaşi viitor adolescenţi.
Dar chiar nu vreau să dau startul unei polemici acum. Am considerat că ar fi constructiv ca pe lângă felicitari să primiţi şi atenţionări. Dacă pe tine te deranjează, atunci o să le retrag. Happy Sunday!


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Lun Dec 20, 2010 1:55 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Nu am intentia sa ma cert cu nimeni, cu atat mai putin cu un traducator. In ultima mea replica din postarea anterioara, am scris ca ai tradus bine, motiv pentru care mi-am permis sa-ti completez traducerea.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Mie Dec 22, 2010 11:49 pm
24 decembrie e ultima zi in care se mai poate vota.


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Vin Dec 24, 2010 12:47 pm
Poll-ul a fost inchis. Iata si rezultatele finale.

Imagine

Felicitari, Azael, pentru debutul furtunos din 2010.


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: CEL MAI BUN NOU TRADUCATOR  |  Scris: Vin Dec 24, 2010 5:43 pm
Multumesc pentru voturi :) .


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România