Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:42 pm


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 1:47 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Eu personal nu ma astept la o participare atat de mare. Este greu totusi sa cauti atent printre mai multe subtitrari, iar premiul nu este atat de mare. Poate doar cinefilii sa fie interesati.
Mi-as dori ca mai multi sa scrie fraza si sa astepte ora 00 ca sa apese "Trimite". Cine are norocul primul sa posteze dupa ora 00:00 asta e, DVD-ul e al lui.
E abia prima saptamana de concurs. In functie de interesul aratat, precum si de optiunile voastre, putem eventual modifica regulile de participare, poate chiar putem mari valoarea premiilor. :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 6:11 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
nu vad de ce sa nu fie lumea interesata, este foarte buna ideea si este si distractiv
iar greu nu este deloc, cum am spus si pe chat, deschizi in notepad/ find next si scrii concurs , si gata, la aia de ieri era sa-mi iau teapa pentru ca avea in subtitrare cuvantul concurs si eu am dat search doar cu find, da m-am gandit sa fac un search cu find next si a doua oara mi-a gasit linia
tineti-o tot asa

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
3ller
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 9:58 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 2:24 pm
Mesaje: 313

Neconectat
In continuarea celor spuse de gioni666 si in sprijinul celor ahtiati dupa filme, recomand folosirea unui soft care se numeste PowerGREP. Nu-mi mai amintesc pe ce torrent l-am gasit, parca pe isohunt. Smecheria este ca acest programel cauta in arhiva fara a fi nevoie sa o deschizi. Trebuie doar, inainte de a-i da "Search" pe o arhiva, dupa ce selectati arhiva respectiva, sa faceti click stanga pe butonul "Include Folder and Subfolders" ( e marcat cu doua semne de bifare ). Am vazut ca nu merge chiar la toate arhivele ( nu stiu de ce ). Eu dupa ce verificam un numar de arhive le stergeam pe acestea din locatia respectiva si apasam pe "Clear File Selection" si "Clear Results" ca sa le elimin si din baza de date ale programelului.
Probabil ca nu am fost foarte explicit, dar va descurcati voi pentru ca suntei copii mari :yes:
Succes !

P.S. Eu am cam intuit care sunt cuvintele cheie ascunse in subtitrari, dar pentru ca cele 4 filme nu ma tenteaza deloc, nu o sa trimit niciun raspuns duminica noaptea. Le urez bafta celorlalti ! :happy2:


Sus
3ller
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 10:42 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 2:24 pm
Mesaje: 313

Neconectat
Am facut o experienta. Am deschis o pagina de pe site-ul subtitrari-noi si am descarcat arhivele ce contineau subtitrarile facute de echipa sau de traducatorii echipei S-N, le-am pus pe toate intr-un folder, iar in programelul PowerGREP am selectat folderul cu arhivele, am dat click stg. pe butonul Include Folder and Subfolders, am scris cuvantul Concurs in casuta "Search:" si am apasat pe butonul Search !
Surpriza ! Am dat de un cuvant cheie :)
Atentie s-ar putea sa fie probleme cu unele arhive ( nu stiu de ce ). Atunci trebuie facuti pasii recomandati de gioni666 !
...................................................... :cylon:

P.S. Eu folosesc PowerGREP versiunea 3.5.5.0 ( free ).


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 12:21 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
hai mai Kprice, pai ce fac, ma apuc sa vad toate serialele si filmele care nu-mi plac
poate doar sa angajez pe cineva sa se uite la toate
mai prinzi si o zi cu vreo 10 premiere, ai incurcat-o, o lasi balta
auleu, ne-ai facut si violantisti :tt2: :hahaha: :boxing:
suntem corupatori de subtitrai minore(premiere) :yes: :hahaha: :yes: :hahaha: :bananadance:

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
Shadow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 12:47 pm
Am placerea sa va anunt ca a aparut si cel de-al patrulea cuvant al concursului.
Mai avem doar doua cuvinte.


Sus
Redmax
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 1:48 pm
Sunt de aceeasi parere cu gioni, ar trebui sa se posteze imediat dupa ce apare ultimul cuvant, nu la 12 noaptea. :yes:


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 2:28 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
are si avo dreptate intr-un fel, asa vede si el cata lume urmareste acest concurs
daca se ia dupa cum spunem noi, primul venit, primul servit, si nu mai posteaza nimeni ca sa vada si el care este interesul pentru concurs

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
PeRuZzI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Concurs 4-9 octombrie 2010  |  Scris: Joi Oct 07, 2010 8:08 pm
Eu le-am gasit pe toate .. astept ziua de duminica sa postez propozitia

btw : iese ceva frumos :D


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România